Deklaracja dostępności

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony www.sir.com.pl.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Firmę Finance And IT Sp. Z o. o., która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Dariusza Kurcmana — mejlowo d.kurcman@sir.com.pl lub telefonicznie 789 166 375.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualne skargi prosimy kierować:

  • pisemnie pocztą na adres: Stowarzyszenie Integracja i Rozwój, ul. Warszawska 27/1, 25-518 Kielce, bądź bezpośrednio w biurze stowarzyszenia;
  • pocztą elektroniczną na adres sir@sir.com.pl;
  • telefonicznie pod nr +48 41 361 04 92.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Dostępność architektoniczna

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój — ul. Warszawska 27/1, Kielce

Biuro Stowarzyszenia Integracja i Rozwój mieści się w 3-kondygnacyjnym budynku przy ul. Warszawskiej 27. Lokal stowarzyszenia znajduje się na drugim piętrze. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń.

Przy wejściu do budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Parking płatny znajduje się przy Urzędzie Marszałkowskim niedaleko budynku (od strony ulicy IX Wieków Kielc) oraz przy ul. Targowej. Teren wokół siedziby stowarzyszenia jest objęty strefą płatnego parkowania. Możliwe jest również parkowanie na terenie galerii handlowej Korona przy ulicy Warszawskiej, około 200 metrów od biura stowarzyszenia. Parking na terenie galerii jest bezpłatny przez 90 minut (jeden raz na dobę) i płatny w przypadku parkowania dłuższego niż 90 minut.

Otoczenie budynku jest utwardzone. Do budynku jest jedno wejście, bezpośrednio od strony ulicy Warszawskiej. Przy wejściu do budynku nie występują bariery architektoniczne. Drzwi wejściowe otwierają się na zewnątrz. Przy wejściu do budynku znajduje się domofon, jest on umieszczony na bocznej ścianie na lewo od wejścia do budynku. Domofon zawiera dwa przyciski, w celu wejścia do biura Stowarzyszenia należy nacisnąć przycisk dolny, oznaczony nazwą stowarzyszenia. Domofon nie zawiera oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń w druku powiększonym ani pętli indukcyjnej. Domofon nie zapewnia komunikacji głosowej. Po naciśnięciu guzika domofonu drzwi odblokowywane są zdalnie przez pracowników stowarzyszenia, co umożliwia wejście do budynku.

Po wejściu do budynku, do biura stowarzyszenia można dostać się schodami lub windą. Schody znajdują się w głębi pomieszczenia po stronie prawej. Na pierwsze piętro prowadzą schody kręcone. Następnie na pierwszym piętrze w głębi z prawej strony znajdują się schody prowadzące na 2 piętro. Wejście do biura stowarzyszenia znajduje się na 2 piętrze bezpośrednio na wprost schodów. Wejście schodami do biura stowarzyszenia jest oznaczone tabliczkami wskazującymi na nazwę stowarzyszenia i strzałki pokazujące kierunek przemieszczania się.

Winda znajduje się na parterze, bezpośrednio na wprost wejścia do budynku, nieco z lewej strony, obok schodów. W celu skorzystania z windy należy nacisnąć duży okrągły przycisk znajdujący się na lewo od windy na wysokości około 120 centymetrów. Przycisk ten nie zawiera oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń w druku powiększonym ani pętli indukcyjnej. Naciśnięcie przycisku uruchamia sygnał dźwiękowy w biurze stowarzyszenia oznaczający konieczność uruchomienia windy. W takiej sytuacji urządzenie jest uruchamiane i obsługiwane przez pracownika stowarzyszenia. Po naciśnięciu przycisku proszę poczekać na pracownika stowarzyszenia, który uruchomi windę.

Biuro stowarzyszenia zajmuje całe 2 piętro budynku. Pokoje nie są oznaczone numerami. Osoby przychodzące do biura są kierowane do odpowiedniego pokoju przez pracowników stowarzyszenia. Biuro nie zawiera barier architektonicznych. Ciągi komunikacyjne są wystarczająco szerokie, nie posiadają oznaczeń wizualno-fakturowych. W biurze stowarzyszenia nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W lokalu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznaczeń w druku powiększonym ani pętli indukcyjnych.

Stowarzyszenie zapewnia wstęp do budynku z psem asystującym.

Sposób dojazdu do biura stowarzyszenia (ul. Warszawska 27) autobusami komunikacji miejskiej

z dworca PKP (ul. Żelazna):

Autobusy linii nr 13, 46:

  • przystanek początkowy: Dworzec PKP (ul. Żelazna naprzeciwko dworca PKP)
  • przystanek końcowy: Galeria Korona (ul. Warszawska)

z dworca PKS (ul. Czarnowska):

Autobusy linii nr 13, 46

  • przystanek początkowy: Dworzec PKS (ul. Czarnowska naprzeciwko dworca PKS)
  • przystanek końcowy: Galeria Korona (ul. Warszawska)

Autobusy linii nr 10, 11, 14, 38, , 41, 43, 47

  • przystanek początkowy: Dworzec PKS (ul. Czarnowska naprzeciwko dworca PKS)
  • przystanek końcowy: IX wieków Kielc/Urząd Wojewódzki (ul. IX wieków Kielc)

Przystanki, z których możesz dojść do biura stowarzyszenia pieszo:

  • przystanek Warszawska/Sąd (dojście 2 min)
  • przystanek Warszawska/Galeria Korona (dojście 3 min)
  • przystanek IX Wieków Kielc / Warszawska (dojście 3 min)
  • przystanek IX wieków Kielc/Urząd Wojewódzki (dojście 7 min).

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Stowarzyszenie umożliwia klientom z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu alternatywną obsługę po zgłoszeniu takiej potrzeby mailem lub telefonicznie. Stowarzyszenie zapewnia możliwość korzystania z realizowanych działań również poza siedzibą stowarzyszenia, w szczególności w miejscu wskazanym przez klienta.

Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego po wcześniejszym uzgodnieniu.

Stowarzyszenie nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.